Shilajit ir testosteronas vyrams

Shilajit mumijo yra vienas iš geriausių natūralių būdų vyrams pasikelti testosterono kiekį.

Eimantas Norkevičius

7/24/20231 min read

Mumijo didina testosteroną
Mumijo didina testosteroną

Shilajit mumijo yra natūrali medžiaga, jau šimtai metų naudojama Ajurvedos medicinoje, tradicinėje Indijos medicinos sistemoje, bet per paskutinius keletą dešimtmečių labai išpopuliarėjo visame pasaulyje. Tai juodos spalvos, klampios konsistencijos medžiaga, randama Himalajų bei kituose kalnuose, turinti daug naudos sveikatai.

Vienas iš dažniausiai teigiamų mumijaus privalumų yra jo gebėjimas padidinti testosterono kiekį vyrams. Testosteronas yra vyriškas lytinis hormonas, atsakingas už antrinių vyrų seksualinių savybių, tokių kaip raumenų masė, kūno plaukai ir gilus balsas, vystymąsi. Žemas testosterono kiekis gali sukelti įvairių sveikatos problemų, įskaitant sumažėjusį libido, erekcijos sutrikimus ir nuovargį.

Shilajit poveikio testosterono lygiui tyrimai yra riboti, tačiau kai kurie jų parodė, kad mumijo gali būti veiksmingas didinant testosterono kiekį vyrams. Vienas tyrimas, paskelbtas International Journal of Ayurveda Research, parodė, kad vyrai, kurie vartojo shilajit mumijo 90 dienų, turėjo žymiai didesnį testosterono kiekį nei tie, kurie nevartojo.

2012 m. žurnale „Journal of Ayurveda and Integrative Medicine“ paskelbtame tyrime nustatyta, kad 90 dienų papildomai vartojant mumijų, nevaisingų vyrų testosteronas pakilo vidutiniškai 22 proc. Kitas tyrimas, paskelbtas žurnale „Journal of Ethnopharmacology“ 2014 m., parodė, kad mumijo žymiai padidino testosterono kiekį pelėms.

Svarbu pažymėti, kad norint patvirtinti mumijaus veiksmingumą didinant testosterono kiekį, reikia atlikti daugiau tyrimų, todėl nerekomenduojama jo naudoti kaip vienintelį gydymą nepasitarus su sveikatos priežiūros specialistu.

Apibendrinant galima pasakyti, kad mumijo yra natūrali medžiaga, naudojama net tik Ajurvedos medicinoje, bet ir Vakarų pasaulyje siekiant padidinti testosterono kiekį vyrams. Norint patvirtinti jo veiksmingumą, reikia atlikti dar daugiau tyrimų, nors esami tyrimai rodo akivaizdžią mumijo naudą - testosteronas ir jo lygis didėja vartojant reguliariai.