Mumijo suteikia energijos ir pašalina nuovargį

Kas tas mumijo ir kodėl ši derva daugumai žmonių suteikia energijos?

Paulina Štreimikytė

8/20/20222 min read

Mumijus, dar žinomas kaip shilajit arba mumijo, yra randamas virš 3000 metrų aukštyje. Tai- kieta dervos pavidalo medžiaga, aptinkama uolų plyšiuose įvairių formų gabalais. Ji susiformuoja kai slegiami augalai ir mikroorganizmai sutankėja ir per ilgą laikotarpį tampa vienalyte mase. Gryno mumijaus junginyje yra net 71-89 mineralai ir mikroelementai. Be to, jame yra iki 36% vertingų ir nepakeičiamų baltymų bei amino rūgščių.

Mumijaus (Shilajit/Mumijo) nauda

Gryno mumijaus nauda yra įvairialypė. Pirma, dėl sugebėjimo prisitaikyti prie kiekvieno žmogaus biologinės būklės, jis yra klasifikuojamas kaip adaptogenas, aktyviausiai veikiantis ten, kur didžiausias organizmo mumijuje esančių medžiagų poreikis.


Mumijus (Shilajit/Mumijo) - pašalina nuovargį ir suteikia energijos

Yra keletas teorijų, kodėl mumijus padeda numalšinti nuovargį ir suteikia energijos. Viena iš jų teigia, kad mumijo padeda transportuoti maistines medžiagas į raumenų audinį, kur jos naudojamos. Fulvinė rūgštis gali pritraukti ir surišti elektrolitus, mineralus, vitaminus ir probiotikus, taip padėdama juos nugabenti ten, kur jų labiausiai reikia. Tai gali būti naudinga žmonėms, kurie savo racione negauna pakankamai šių maistinių medžiagų.

Kita teorija teigia, kad mumijus reikšmingai padidina azoto oksido (NO) kiekį organizme.

NO yra dujos, kurias natūraliai gamina organizmas ir kurios yra atsakingos už kraujotakos ir kraujospūdžio reguliavimą. Todėl padidėjęs NO kiekis gali pagerinti kraujotaką ir raumenų aprūpinimą deguonimi.

Mumijus taip pat gali padėti kovoti su antinksčių veiklos nepakankamumu, nuo kurio šiais laikais kenčia daugelis žmonių. Pagrindinė šio tipo nuovargio priežastis – užsitęsęs stresas ir tinkamo poilsio ar miego trūkumas. Shilajit veikia padėdamas subalansuoti hormonus organizme ir pagerinti bendrą jų funkciją, kuri susitvarko miego meu. Tuomet dienos metu apsieinama be tokių stimuliatorių, kaip kofeinas ar nikotinas.

Mumijus ir lėtinio nuovargio sindromas

Lėtinio nuovargio sindromas (LNS) yra ilgalaikė būklė, sukelianti nuovargį ar energijos stoką. LNS gali apsunkinti net ir paprastą kasdienę veiklą. Mokslininkai mano, kad grynas kokybiškas mumijus gali sumažinti LNS simptomus ir grąžinti energiją. LNS buvo siejamas su mitochondrijų disfunkcija. Ji įvyksta, kai jūsų ląstelės negamina pakankamai energijos. 2012 m. atliktame tyrime mokslininkai laboratorinėms pelėms 21 dieną davė mumijaus, o tada pelės turėjo plaukti po 15 minučių kiekvieną dieną. Rezultatai parodė, kad mumijus padėjo sumažinti LNS poveikį. Remiantis šiais rezultatais, natūralus organizmo mitochondrijų funkcijos padidinimas vartojant mumijo gali padėti pakelti energijos lygį.

Tyrimai su žmonėmis patvirtina, kad mumijus naudojamas kaip priemonė skatinanti fizinę ir psichinę energiją, didinanti fizinę veiklą ir mažinanti nuovargį kartu su padidinta adenozino trifosfato gamyba. Didelė mineralų ir mikroelementų gausa ir lemia platų mumijaus poveikį bei paaiškina jo, kaip gyvybinės energijos šaltinio galią. Kai ieškome gryno, neapdirbto, visiškai be jokių priedų super maisto, mumijų turėtume prisiminti kaip vieną tinkamiausių pasirinkimų.